Aktuálně!

12.6.2017 - upraveny informace ohledně míst mého působení a možností, které nabízím.


OD 21.4.2014 JSOU TYTO STRÁNKY POUZE MOJE OSOBNÍ :)

Ještě uvidím, jaký bude jejich obsah a aktualizace... :) Jak se znám, moc toho tady přibývat nebude, ale snad aspoň občas něco :)
Tak třeba:  Náš nový venkovní plac už vypadá úplně jinak...
 

 OD 1.9.2013 HLEDEJTE NABÍZENÉ KURZY A SEMINÁŘE NA STRÁNKÁCH PSÍ ŠKOLY KOIRA!

SPOLUPRACUJEME:

www.koira.cz

 

 

Blýská se nám na lepší časy ;)

Budujeme nové venkovní cvičiště v Ostravě - Nové Vsi - článek v novinách

Jak s venkovním cvičištěm pokračujeme?

podívejte se na následující fotky, makáme, co to dá! ;)
 

 

Stalo se... :)

29.5. 2013 přivezla jsem si štěně, opět holandského ovčáka... od tohoto momentu už nějak nestíhám sepsisovat novinky o tom, co se dělo :D Přijměte prosím mou omluvu a raději pokecáme někde venku na tréninku nebo akci ;)

1.5. 2013 se konal další coursingový trénink v Opavě. Tentokrát za vzorné plné účasti všech přihlášených! Počasí vyšlo fajn, těšíme se na příště :)

27.4. 2013 složila Alička Komyšáková s Noddym a Gonzíkem, účastníci našich kurzů poslušnosti, canisterapeutické zkoušky. Moc jim gratuluji!!!

27.-28.4.2013, Kvalifikační závody v Krupce. Nevyhráli jsme nic. Meluzínce chudeře jsem to tentokrát děsně kazila já (zapomenout trať 3x z 5 běhů je opravdu úspěch :P )... má to se mnou těžký, holka moje... ♥ Zato proužkaté mládě Berunka začla lehce vystrkovat růžky ;) 1xDIS a 3x čistý běh, z toho v nedělním large 8. místo mezi cca 90 large týmy nám vyneslo i nominaci do finále... :) Je to pořád ještě děcko, ale moje a šikovné... ;) ♥

přikládám alespoň video z toho nejhezčího Berunčiného běhu: https://www.youtube.com/watch?v=lPXeccaqqbs

21.4. 2013 - ukázky agility a dogfrisbee na Dnu Psích sportů na Královci :)

7.4. 2013 - Agility závody "Prostějovský faktor strachu, part II" No, a faktor strachu to byl opravdu opravdu :)) S oběma holkama jsem nastupovala až v nakonec velmi komorní sekci A3, kde se nás sešlo jen cca 15 odvážných :D Meluzínka 1x DIS, pak 2. a 3. místo, vždycky se nám tam ale vloudila nějaká ta drobná chybka, nicméně mám pocit, že jí zimní pauza prospěla a začíná zase fičet... Berenika je v začátku hárání, takže mám pocit, že myslí kdečím jiným, než hlavou :D I když jsem dělala maximum pro získání koncentrace, povedlo se až ve třetím běhu, kdy jsme skončily 4. - ovšem i přes jednu odmítačku a jedno zaváhání na trati s druhým nejrychlejším časem! :) Přesto mám z proužkaté velikou radost, třebaže po posledním napadení ve Sviadnově trochu řešíme borderky kolem nás, daří se mi získávat zpátky náš doggie zen a věřím, že to zvládneme opět zpracovat do klidu a plného soustředění před starty :)

2.4. 2013 - Do Blogu s návody přidán postup "Jak naučit psa tahat" :)

 

 

26.3. 2013 - Mojí knihovničku rozšířila publikace "Shaping Success" od Susan Garett. Už se těším, až se na ni vrhnu ;)

 

23.3.2013 O Lumpovi vyšel ještě jeden příspěvek v televizi, tentokrát o něco delší... Týden v regionech, Česká televize

"Nevšední biblioterapie pro děti"

 

23.-24.3.2013 Agility závody Vosacup II ve Sviadnově. Závody, které mi v mnohém udělaly radost, v mnohém mě vrátily nohama na zem a mám stále o čem přemýšlet a na čem pracovat. S Meluzínkou nejsme zcela seběhané, přece jen jsem ji přes zimu do hal kvůli prachu brala málokdy a je to poznat, snad ale stihnem sladit formu :) Na Berenice naopak zimní tréninky poznat byly - v sobotu Jumping 2. místo, LA2. čtvrté (ovšem nebýt shozené laťky, byl to 2. nejrychlejší čas :) ), Open jsem nějak neuhrála já a skončily jsme s několika chybami až 12. V neděli jsem si ale spravila chuť, a i když mě vyřazovací Open Tondy Grygara rovněž vyřadil (no prostě jsem Berunku nestihla :D ), spravila jsem si chuť 3. místem v LA2. Tímto se tedy s Berunkou přesouváme do kategorie A3 :) Třešničkou na dortu pak bylo vítězství v obtížném Jumpingu, kde Berunka předvedla, co v ní doopravdy dřímá, a s pro mě neuvěřitelnou rychlostí 5,04 m/s se mi ji podařilo provést bezchybně celým parkurem, což nám vyneslo 1. místo... Neskutečný pocit - ne jen pro to vítězství, ale hlavně pro to, že začínám mít pocit, že souhra s Berunou už jsou opravdu nadosah, a třeba se skutečně dostaneme až ka našemu plnému potenciálu... :))) Video z onoho jumpingu přikládám :)

https://youtu.be/Mz5QWgY56DM

 

 

16.-17.3.2013 -  Mushing závody Pod Věží, Radíkov. Tentokrát jsme bohužel do pořadí nijak zvlášť nezasáhli, tyto závody nás provázela naprostá smůla. V prvním kole jsme sice s Berenikou zajely v kategorii SCO1 (koloběžka s jedním psem) slušný čas, v nedělním kole jsem ale pár set metrů po strartu píchla přední kolo koloběžky a už to nějak nejelo... :P Lumpovi jsem tentokrát připůjčila další dva alaskánky a jela jsem kategorii C (spřežení do 4 psů), jenže na zledovatělé trati jsem zjistila, že jsem na to málo sebevrah a prostě jsem to vzdala... :D Nevadí, i tak byly závody skvělé, příště nám to vyjde líp!!! :)
Fotogalerii ze závodů naleznete už nyní na stránkách www.foto-wami.cz :)

 

13.3. 2013 - Příspěvek o nás s Lumpem a canisterapii v Těšínské knihovně byl i v regionálním vysílání České televize. Hledejte začátek v 11. minutě 30. vteřině :) Pes pomáhá dětem číst

 

12.3. 2013 Místo klasického kulatého gymballu je k dispozici největší physioroll - 85 x 130cm :)

10.3.2013 Proběhl trénink coursingu v Opavě, s potvrzováním tréninkových běhů. Počasí překvapivě vyšlo, a tak jsme si mohli užít pořádného běhání...

 

6.3. a 8.3.2013 Na stránky https://www.foto-wami.cz přidány galerie z coursingu 31.12. 2012 a 6.1.2013. Jste vítáni... ;)

 

19.2.2013 Na stránky https://www.foto-wami.cz přidána galerie z coursingu 29.12. 2012. Přijďte se pokochat! ;)

 

16.2.2013 proběhla přednáška Agrese mezi psy ve spolupráci s psí školou Koira. Přednáška byla velmi povedená, mj. právě i kvůli Vám, účastníkům, je radost připravovat podobné akce pro pejskaře, kteří se zajímají, jsou vnímaví a pozorní. Děkuji. Na reference se můžete podívat ZDE.

 

10.2.2013 se střapečkovalo v Opavě. I přes poněkud zarputile zimní a studené počasí a stávkující techniku vše proběhlo v klidu a v pohodě, díky všem zúčastněným! Z důvodu počasí a tím pádem zjednodušení a zkrácení tratě se tentokrát ještě nepotvrzovaly tréninkové běhy pro splnění licence, nicméně od dalších coursingů už to možné bude...

 

Založen nový blog - TADY

... ve kterém budete moci postupně nacházet návody, nápady a úvahy o tom, jak naučit ten či onen cvik pomocí klikr tréninku... :)

 

2.2.2013 proběhla intenzivka agility pod mým vedením v Ostravě. Byla to skvělá akce, a opět mě potěšil velký zájem nejen začínajících agiliťáků i jejich spokojenost s intenzivkou.

23.1.2013 - Napsali o nás, Karvinský deník :)

13.1.2013 proběhl půldenní klikr workshop v Ostravě. Ačkoliv bylo tentokrát opravdu narváno, myslím, že si klikací seminář všichni moc užili, a opět musím podotknout, že všichni účastníci se svými pejsky byli moc šikovní! Komentáře si můžete přečíst na FaceBooku.

6.1.2013 se konal další coursingový trénink v Havířově. Na delší dobu byl poslední, snad sjte si ho tedy parádně užili - fotky z něj budou jistě skvělé :)

22.12., 27.12., 29.12 a 31.12. 2012 se konaly coursingy v Havířově a Opavě - fotky budou postupně vkládány na stránky www.foto-wami.cz :)

19.12.2012 - Napsali o nás, Třinecký týdeník Hutník :)

9.12.2012 se konal KLIKR WORKSHOP, zúčastnila se skvělá parta lidí se naprost skvělými psy, byla zábava... :) reakce na seminář najdete v levém menu jako REFERENCE :)

8.12.2012 jsme se zúčastnily s Melzí a Berunkou agility závodů v Horce nad Moravou. No, mrazem mi evidentně zamrzly i správné reakce, takže ačkoliv holky naprosto perfektně předvedly všechno, co měly natrénováno, já jsem je "úspěšně" navedla do několika diskvalifikací... Nu, stane se :) Tak aspoň třetí místo Meluzínky v SA3 potěšilo :)

 

30.11. a 7.12.2012 přidány fotografie z dvou posledních coursingů - na stránkách Foto WAMI :)

 

25.11.2012 se konal Seminář pozitivního posilování pro pokročilé. Myslím, že se ho opět zúčastnili velmi šikovní psovodi se svými miláčky, reakce na seminář najdete v levém menu jako REFERENCE :)

24.11.2012 jsme pro Vás pořádali coursing v Havířově, vyšlo počasí, snad tedy časem upravím i nějaké fotky :)))

.


 

 

3.-4.11. jsme se zúčastnili závodů psích spřežení na Radíkově. A rozhodně jsme se nenechali zahanbit - Berenika jela poprvé v kategorii MBKJ (midová trať na kole se psem), kde získala sice jen bramborovou medaili, ale vzhledem k tomu, že se hodnotili společně muži i ženy, a vzhledem k tomu, že to byl náš první společný závod na delší a náročné trati, rozhodně tento výsledek považuju za výborný :)

Lump spolu s vypůjčenou sparingpartnerkou ESP Star si pořádně mákli a vyběhali si stříbro v kategorii SCO2 (sprintová trať na koloběžce tažené dvěma psy).

27.10. se konal seminář "Začínáme s pozitivní motivací" - velmi se povedl, děkuji všem zúčastněným! :)

z reakcí na seminář:

 

Iveta Kotásková: Já také moc, Lenko, děkuji, mám pocit, že mi to otevřely nové dveře, ze slepé uličky, ve které jsem měla pocit, že poslední dobou jsem.

Alice Komyšáková: Díky, bylo super a Noddy bude asi tak týden spát :)

Jarmila Konečná: Díky, hned jsme si klukama vzhledem k počasí doma něco málo vyzkoušeli.....docela to mělo úspěch..:))

Daniela Hrušková Hufová: Párádně bylo! Děkujeme! I za cenné rady po.... :)

Libuse Jungova: Potřebovala jsem povzbudit, pročistit hlavu a nabudit, stalo se, děkuji :)


 

21.-22.10. 2012 - Agility závody Podzimní Brno: Beru i Melzí se doopravdy moc snažily, Berunka si vyběhala několikrát 7.-8. místo z cca 50 large týmů, Meluzínka se taky neztratila. A třebaže jsme tentokrát na pomyslných bednách nestály, obě holky běžely naplno, a nebýt toho, že jsem jednou zapomněla parkur, máme i stoprocentní dobíhavost, většinou i s čistými běhy :) Každopádně šlo o závody velmi příjemné a máme spoustu motivace makat na sobě dál (a mám i spoustu námětů, co všechno je potřeba naučit mé agilitní dušičky ;) :D )

 

11.10. 2012 - přibyl na agility 4metrový tunel :)

 

8.10 2012 - na cvičiště přijely zónovky, takže už na Vás čeká většina klasického parkuru, a co chybí, postupně doplníme!

 

6.10. 2012 - proběhl trénink coursingu v Bělé

 

4.10. 2012 - malá momentka z agility tréninku v Bělé :)

 

23.9. 2012 - na novém místě v Bělé jsme testovali coursingový naviják... :) Bylo fajn, už se těšíme na další ofiko akce pořádané pro Vás!

 

22.9. 2012 - agility závody Zlechov. S Berunkou se na závodech pořád ještě trochu hledáme, a tak z toho bylo bohužel jen 5. místo ve zkoušce LA2... Zato Meluzínka prokázala, že je opravdu holka šikovná, a získala 3.místo v součtech (z 25 small týmů)! :)

 

15.9. 2012 jsme pro vás opět organizovali coursingový trénink :)

 

13.9. 2012 na stránkách Foto WAMI přibyla galerie fotek ze závodů ve Větřkovicích 11.8.

 

9.9.2012 - závody agility Suchdol nad Odrou: Meluzínka 3 krásné čisté běhy, a na vedro, které panovalo, i nad její poměry rychlé. Bohužel konkurence byla o něco rychlejší. Nicméně nám to nevadí - podstatné je, že se nám spolu běželo moc prima a můžem se na sebe v bězích spolehnout... :) S Berunkou pokračuje období seběhávání na závodech, což vedlo k 2 diskvalifikacím mou chybou, Berunka předvedla perfektně vše, co měla. V posledním jumpingu jsme i s Berunkou dokázaly najít aspoň trochu společnou řeč a doběhly jsme čistě, i když byla panička příliš pomalá, než aby zvládla vše doladit k dokonalosti... :)

(foto: Kristýna Schreierová)

 

8.9.2012 - o mě a mých psech vyšel medailónek na musherských stránkách :)

 

Ve čtvrtek 6.9. se konal další minitrénink coursingu, bylo prima, díky všem účastníkům...

 

31.8. - 2.9. 2012 Víkendové setkání leonbergerů v Dolní Čermné - programová náplň. Pokračování "seminářového občasníku" o pozitivních metodikách :) Musím říct, že leonkáři jsou lidé šikovní, a povětšinou rozvážní a akční stejně, jako jejich pejskové. A tu a tam se mezi nimi najdou skutečné budoucí hvězdy výcviku, kde byla opravdu radost koukat na vzájemný kontakt a spolupráci psovod/pes, byť psíče bylo prozatím veliké plyšové štěně... Smekám před jeho paničkou a držím palce, aby jim vše šlo tak, jako odposud!

 

30.8. 2012 - proběhl mini coursingový trénink v Bohumíně. Brzy naleznete odkaz na fotky... :)

25.8. 2012 - proběhl coursingový trénink v Bohumíně. Brzy naleznete odkaz na fotky... :)

 

19.8. 2012 - zúčastnily jsme se s Berunkou a Meluzínkou agility dvojzkoušek v Přerově. Parkury byly velmi těžké, přesto obě holky dokončily každá alespoň 1 běh, a Berunka byla ve druhé zkoušce druhá... :)

 

11.8. 2012 - agility dvojzkoušky ve Větřkovicích. Meluzínka 2 krásné čisté běhy (bohužel bez umístění), Beru běžela bezvadně, jen se nám v obou bězích vloudila chybka, jendou znamenala DIS, podruhé jen shozenou laťku... Videa snad budou :)

 

18.7.2012 - ve spolupráci s Psí školou Koira otevíráme dvouměsíční kurz "Agility školka", zaměřený na trénink dovedností pro budoucí agiliťáky vedený pomocí pozitivní motivace :) Kurz je v tuto chvíli naplněn, pokud máte přesto zájem, je možné dle zájmu otevřít souběžně i druhý kurz! Semináře probíhají v hale na ulici Rolnická v Ostravě - Nové Vsi.
Více info o obsahu semináře - stránky psí školy Koira

 

14.7.2012 - Berenika splnila další dvě zkoušky agility LA2 na Dvojzkouškách v Horní Suché, a to na 2. a 3. místě. :) Video z prvního běhu můžete shlédnout ZDE.


 

 

06/2012 - našimi dalšími obyvateli se stalo stádečko koz. Bereniku postupně budeme připravovat alespoň na domácí práci s pasením koz. Uvažujeme, že stádečko doplníme i několika ovečkami - smíšené stádo pak bude k dispozici pro tréninky pasení. Borderky a jiní, těšte se! :) (pozn.: protože s pasením mám prozatím málo zkušeností, pro trénink bude potřeba alespoň jednoduchý doklad, že jste již absolvovali nějaká školení u trenérů pasení - u nás vám prozatím mohu pouze poskytnout zvířata k tréninku!!!)

 

15.-17.6. 2012 - Výcvikový víkend pro leonbergery.
U leonků jsem byla jednou již dříve, fotit. Těšila jsem se tedy an fajn lidi a musím říct, že i coby výcvikáři mi moje ovečky v rouše lvím dělaly jen radost! Těšilo mne vidět, jak se mění vedení i jednání lidí se svými pejsky, kdy na začátku bylo vodítko pevně v ruce, a nakonci volně prověšeno a pamlsek před čumákem pejska... :) A to šlo jen o 3 dny plné informací o pozitivní motivaci! :) Příště se snad dostanem ještě o kousek dále... ;)

 

06/2012 Měníme působiště -  z Karviné se výcviky stěhují do Stonavy

 

05/2012 S Lumpem a jednou spřátelenou fenkou ČsV jsme se zúčastnili natáčení klipu pro kapelu Pilgrim. Nejsložitější bylo úplné zklidnění psů pro zahrání "mrtvých" - i toto se zdařilo, podle náhledu v kameře občas až trochu drasticky, kdy s sebou psí končetiny škubaly jako v posledním tažení... Ovšem pokud by záběr najel až na psí hlavy, bylo by možno spatřit, kterak se psí končetiny škubou snahou psí hlavy sežrat z ruky těch párků co nejvíc :D

Hodně se těšíme na záběry "souboje" hrdiny s dvěma vlky, kdy za pomoci "kaskadéra" - figuranta Tomáše Labora si Lump užil klasických kousaček, zatímco jeho parťačka zakusovala spíš Lumpa. V tajemném prostředí černého zadýmeného lesa ale souboje vypadaly docela opravdově... :)
Celý klip prozatím ještě není hotový, jakmile ale bude, určitě ho tady zveřejníme! :)

 

 

Před časem jsem založila tyto stránky - spíš jen coby informační pro nové zájemce o výcvik... Ale protože se toho občas děje mnoho, co by stálo za zaznamenání, rozhodla jsem se stránky poněkud pravidelněji aktualizovat... :)